Themes - Twenty Eleven - en to nb_NO translation catalogue (129 entries)

note: Description of the theme
en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
nb_NO: Temaet 2011 for WordPress er sofistikert, lett, og tilpasningsdyktig. Gjør det til ditt med en tilpasset meny, toppbilde, og bakgrunn – og videre med tilgjengelige temaalternativer for lyse eller mørke farger, tilpassede koblingsfarger, og tre layout-valg. Twenty Eleven er utstyrt med sidemalen "utstillingsvindu". Med denne kan forsiden brukes til å vise frem ditt beste innhold. Temaet har widget-støtte i massevis (sidekolonne, tre sidebunn-områder, og en spesiell til "utstillingsvinduet"), og en tilpasset "Døgnflue"-widget for å vise dine notis-, lenke- sitat- eller status-innlegg. Det er også inkludert stiler for utskrift og for tekstbehandleren, støtte for fremhevede bilder (som tilpassede toppbilder på innlegg og sider, og som store bilder på fremhevede "klebrige" innlegg), og spesielle stiler for seks ulike innleggsformater.

note: translators: %s: The post title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
nb_NO: Én tanke om &ldquo;%1$s&rdquo;

en: White
nb_NO: Hvit

en: Light Gray
nb_NO: Lysegrå

en: Medium Gray
nb_NO: Mellomgrå

en: Dark Gray
nb_NO: Mørkegrå

en: Black
nb_NO: Svart

en: Blue
nb_NO: Blå

note: Template Name of the theme
en: Sidebar Template
nb_NO: Mal for sidekolonne

note: Template Name of the theme
en: Showcase Template
nb_NO: Mal for utstillingsvindu

en: Tag Archives: %s
nb_NO: Stikkordarkiv: %s

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Neste <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
nb_NO: <span class="meta-nav">&larr;</span> Forrige

en: Archives
nb_NO: Arkiv

en: Recent Posts
nb_NO: Siste innlegg

en: Featuring: %s
nb_NO: Fremhevet: %s

en: Featured Post
nb_NO: Fremhevet innlegg

en: Search
nb_NO: Søk

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
nb_NO: Det var ingen treff på dine søkekriterier. Søk på nytt med noen andre nøkkelord.

en: Search Results for: %s
nb_NO: Søkeresultater for: %s

en: Number of posts to show:
nb_NO: Antall innlegg å vise:

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
nb_NO: % <span class="reply">kommentarer &rarr;</span>

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
nb_NO: 1 <span class="reply">kommentar &rarr;</span>

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
nb_NO: 0 <span class="reply">kommentarer &rarr;</span>

en: Ephemera
nb_NO: Døgnflue

en: Twenty Eleven Ephemera
nb_NO: Twenty Eleven Døgnflue

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
nb_NO: Bruk denne widgeten for å liste dine siste notis-, status-, sitat- og lenkeinnlegg

en: %s Theme Options
nb_NO: %s temavalg

en: Default color: %s
nb_NO: Standardfarge: %s

en: Select a Color
nb_NO: Velg en farge

en: One-column, no sidebar
nb_NO: Ett hovedområde, ingen sidekolonne

en: Content on right
nb_NO: Innhold til høyre

en: Content on left
nb_NO: Innhold til venstre

en: Dark
nb_NO: Mørk

en: Light
nb_NO: Lys

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support</a>
nb_NO: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Brukerstøtte</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Documentation on Theme Options</a>
nb_NO: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Dokumentasjon for tema-funksjoner</a>

en: For more information:
nb_NO: For mer informasjon:

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
nb_NO: Husk å klikke "Lagre endringer" for lagre de endringer du har gjort i tema-funksjoner.

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
nb_NO: <strong>Standardutseende</strong>: Du kan velge om du vil at nettstedets standardusteende skal være en sidekolonne på enten venstre eller høyre side, eller ingen sidekolonne i det hele tatt.

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
nb_NO: <strong>Lenkefarge</strong>: Du kan velge hvilken farge som skal brukes for tekstlenker på nettstedet ditt. Du kan skrive inn HTML-farge eller hex-kode, eller du kan velge visuelt ved å klikke på "Velg en farge"-knappen for å velge fra et fargehjul.

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
nb_NO: <strong>Fargeskjema</strong>: Du kan velge et lyst (lys bakgrunn med mørk tekst) eller mørkt (mørk bakgrunn med lys tekst) fargeskjema for ditt nettsted.

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
nb_NO: Noen temaer har egne tema-funksjoner gruppert under Utseende i hovedmenyen. Hvis du skifter tema, kan dine valg endres eller forsvinne, siden de er spesifikke for temaene. Ditt nåværende tema, Twenty Eleven, tilbyr disse spesifikke tema-funksjonene:

en: Theme Options
nb_NO: Temainnstillinger

en: Default Layout
nb_NO: Standardutsende

en: Link Color
nb_NO: Lenkefarge

en: Color Scheme
nb_NO: Fargeskjema

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
nb_NO: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Publisert </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> @ <a href="%3$s" title="Lenke til originalbildet">%4$s &times; %5$s</a> i <a href="%6$s" title="Tilbake til %7$s" rel="gallery">%8$s</a>

en: Next &rarr;
nb_NO: Neste &rarr;

en: &larr; Previous
nb_NO: &larr; Forrige

en: Image navigation
nb_NO: Bildenavigasjon

en: Skip to secondary content
nb_NO: Gå direkte til sekundærinnholdet

en: Skip to primary content
nb_NO: Gå direkte til hovedinnholdet

en: Main menu
nb_NO: Hovedmeny

en: Page %s
nb_NO: Side %s

en: <span class="sep">Posted on </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>
nb_NO: <span class="sep">Publisert </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> av </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>

en: Reply <span>&darr;</span>
nb_NO: Svar <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
nb_NO: Din kommentar avventer moderasjon.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
nb_NO: %1$s, kl. %2$s

en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
nb_NO: %2$s <span class="says">sa</span> %1$s:

en: Pingback:
nb_NO: Tilbaketråkk:

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Nyere innlegg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
nb_NO: <span class="meta-nav">&larr;</span> Eldre innlegg

en: Post navigation
nb_NO: Innleggsnavigasjon

en: Footer Area Three
nb_NO: Sidebunnområde tre

en: Footer Area Two
nb_NO: Sidebunnområde to

en: An optional widget area for your site footer
nb_NO: Et valgfritt widget-område for ditt nettstedets sidebunn

en: Footer Area One
nb_NO: Sidebunnområde én

en: The sidebar for the optional Showcase Template
nb_NO: Sidekolonnen for den valgfrie Ustillingsvindu-malen

en: Showcase Sidebar
nb_NO: Sidekolonne for ustillingsvindu

en: Main Sidebar
nb_NO: Primær sidekolonne

note: translators: header image description
en: Hanoi Plant
nb_NO: Hanoi-plante

note: translators: header image description
en: Willow
nb_NO: Piletre

note: translators: header image description
en: Lanterns
nb_NO: Lanterner

note: translators: header image description
en: Chessboard
nb_NO: Sjakkbrett

note: translators: header image description
en: Pine Cone
nb_NO: Kongle

note: translators: header image description
en: Trolley
nb_NO: Trikk

note: translators: header image description
en: Shore
nb_NO: Kyst

note: translators: header image description
en: Wheel
nb_NO: Hjul

en: Primary Menu
nb_NO: Primærmeny

en: Proudly powered by %s
nb_NO: Stolt drevet av %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
nb_NO: Semantisk personlig publiseringsplattform

en: Featured
nb_NO: Fremhevet

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Les alle innlegg av %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
nb_NO: Dette ble publisert av <a href="%6$s">%5$s</a>. Bokmerk <a href="%3$s" title="Permalenken til %4$s" rel="bookmark">permalenken</a>.

en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
nb_NO: Dette innlegget ble publisert i %1$s av <a href="%6$s">%5$s</a>. Bokmerk <a href="%3$s" title="Permalenken til %4$s" rel="bookmark">permalenken</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
nb_NO: Dette innlegget ble skrevet i %1$s og merket %2$s av <a href="%6$s">%5$s</a>. Bokmerk <a href="%3$s" title="Permalenken til %4$s" rel="bookmark">permalenken</a>.

en: Quote
nb_NO: Sitat

en: Link
nb_NO: Lenke

en: View all posts by %s
nb_NO: Vis alle innlegg av %s

en: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>
nb_NO: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> av </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>

en: Image
nb_NO: Bilde

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
nb_NO: <span class="%1$s">Merket med</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
nb_NO: <span class="%1$s">Skrevet i</span> %2$s

en: Permalink to %s
nb_NO: Permalenke til %s

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
nb_NO[0]: Dette galleriet inneholder <a %1$s>%2$s bilde</a>.
nb_NO[1]: Dette galleriet inneholder <a %1$s>%2$s bilder</a>.

en: Gallery
nb_NO: Galleri

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
nb_NO: Dette innlegget ble publisert i %1$s. Bokmerk <a href="%3$s" title="Permalenke til %4$s" rel="bookmark">permalenken</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
nb_NO: Dette innlegget ble publisert i %1$s og merket med %2$s. Bokmerk <a href="%3$s" title="Permalenke til %4$s" rel="bookmark">permalenken</a>.

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: <b>%</b> Replies
nb_NO: <b>%</b> svar

en: <b>1</b> Reply
nb_NO: <b>1</b> svar

en: Leave a reply
nb_NO: Legg igjen en kommentar

en: Pages:
nb_NO: Sider:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Les videre <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Reply
nb_NO: Svar

en: Aside
nb_NO: Notis

en: Comments are closed.
nb_NO: Det er stengt for kommentarer.

en: Newer Comments &rarr;
nb_NO: Nyere kommentarer &rarr;

en: &larr; Older Comments
nb_NO: &larr; Eldre kommentarer

en: Comment navigation
nb_NO: Kommentarnavigasjon

note: translators: %1$s: The number of comments. %2$s: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
nb_NO[0]: %1$s tanke om &ldquo;%2$s&rdquo;
nb_NO[1]: %1$s tanker om &ldquo;%2$s&rdquo;

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
nb_NO: Dette innlegget er passordbeskyttet. Skriv inn passordet for å vise kommentarene.

en: Category Archives: %s
nb_NO: Kategoriarkiv: %s

en: About %s
nb_NO: Om %s

en: Author Archives: %s
nb_NO: Forfatterarkiv: %s

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
nb_NO: Beklager, ingenting ble funnet i dette arkivet. Du kan prøve å søke etter relaterte innlegg.

en: Nothing Found
nb_NO: Ingenting funnet

en: Blog Archives
nb_NO: Bloggarkiv

en: Yearly Archives: %s
nb_NO: Årlige arkiver: %s

en: Monthly Archives: %s
nb_NO: Månedlige arkiver: %s

en: Daily Archives: %s
nb_NO: Daglige arkiver: %s

note: translators: %1$s: smilie
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
nb_NO: Prøv å se i de månedlige arkivene. %1$s

en: Most Used Categories
nb_NO: Mest brukte kategorier

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
nb_NO: Det synes ikke som at vi kan finne det du leter etter. Kanskje det hjelper å søke, eller å sjekke en av lenkene nedenfor.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
nb_NO: Dette er litt flaut, ikke sant?

note: Author of the theme
en: the WordPress team
nb_NO: WordPress-gjengen
